fbpx

Vid Princess Yachts Denmarks marina i Greve finner du en stor utställningshall och hamn fylld av Princess hela vintern. Vi bokar gärna en rundtur ombord på de båtar du är intresserad av. Vi kan svara på dina frågor och guida dig vidare mot att förverkliga din båtdröm. I Greve visar vi

V Class  | Princess V50 Open / Princess V55
F Class  |  Princess F45 / Princess F50
S Class  |  Princess S66
Y Class  |  Princess Y72

Vi ser fram emot att välkomna dig till oss och visar gärna upp de nya fantastiska modellerna från Princess Yachts. Vi förstår om tid kan vara ett hinder och erbjuder även digitala visningar, men för att verkligen få uppleva drömbåten med alla dina sinnen hoppas vi kunna ge dig en visning på plats. Doft av teak och läder, känslan av unikt hantverk samt synen av glänsande skrov och kromdetaljer är svårslagen och något som förtjänas att upplevas i verkligheten.

Först till kvarn-principen används när bokningen görs. Anmäl dig via länken eller ring oss för att ordna en visning.

 

E X P E R I E N C E   T H E   E X C E P T I O N A L

UTSTÄLLDA BÅTMODELLER

Princess V50 Open (Skandinavisk premiär)
Princess V55
Princess F45
Princess F50
Princess S66
Princess Y72

Begagnade båtar till salu kommer också att visas. Klicka här för att se utbud.

ÖPPETTIDER

Enligt avtal

PLATS

Hejren 11, 2670 Greve

FLERE UTSTILLINGER I SKANDINAVIA

Link til showroom i Bergen, Norge
Link til showroom i Vindön, Sverige

REGISTRER DIT BESØK PÅ FORHÅND
VIDEO & FOTON FRÅN TIDIGARE ÅR
contact
contact

KONTAKT OSS

Vi gleder oss til å komme i kontakt med Deg!

BESTILLE DELER

Hvis tilbehør eller reservedel du ønsker ikke er tilgjengelig i vår nettbutikk?

Princess Yachts Norway AS

Åpningstider
Mandag – Fredag 09:00 – 16:30
Andre tider etter avtale.

Åpningstider
Månd – Fred 9:30 – 18 (sommer)
Månd – Fred 9:30 – 17 (vinter)
Andre tider etter avtale.

Princess Yachts West Sweden AB

Åpningstider
Mandag – Torsdag 07:30 – 17:00
Fredag 07:30 – 14:00
Andre tider etter avtale.

Princess Yachts Denmark ApS

Åpningstider
Mandag – Fredag 09:00 – 17:00
Andre tider etter avtale.

EIER & STYRET

Sverige | Norge | Danmark

benny-martinsson_2017-sv_500x500px
Benny Martinsson

Eier | Styremedlem
CEO
benny@princessyachts.se
M: +46 70 644 21 10

jessica-martinsson_southampton-2017-sv_500x500px
Jessica Martinsson, M.Sc.

Eier | Styremedlem
Salg, markedsføring & økonomi
jessica@princessyachts.se
M: +46 70 668 77 13

Lars Falkeskog

Eier | Styreleder

DET NORSKE KONTORET BERGEN

svein-erik-palmstrom_oslo-2017-sv_500x500px
Svein Erik Palmstrøm

Managing Director Norge & Salg
sveinerik@princessyachts.no
M: +47 477 62 069

petter-mork-knudsen-sv_500x500px
Petter Mork Knudsen

Salg & Service West Norge
petter@princessyachts.no
M: +47 918 42 349

seweryn-jaeger-sv_500x500px
Seweryn K. Jæger

Innkjøpere & Deler Salg
support@princessyachts.no

Robert-Pedersen
Robert Pedersen

Verkstadsleder
robert@princessyachts.no
M: +47 459 53 020

Stian-Ostebrod
Stian Østebrød

Mekaniker

fredrik_fluge_nielsen_web
Fredrik Fluge Nilsen

Mekaniker

DET NORSKE KONTORET OSLO

Eva-Dammen-100
Eva Dammen

Manager East Norge & Salg
eva@princessyachts.no
M: +47 477 60 887

stein-ulltveit-moe
Stein Ulltveit-Moe

Salg & Service East Norge
stein@princessyachts.no
M: +47 477 59 663

profile
Rekruttering pågår

Mekaniker

seweryn-jaeger-sv_500x500px
Seweryn K. Jæger

Innkjøpere & Deler Salg
support@princessyachts.no

DET SVENSKE KONTORET

Alexander-Tilly
Alexander Tilly

Sales Executive
alexander@princessyachts.se
M: +46 70 644 28 42

profile
Jane Cooper

Finance Manager Scandinavia
finance@princessyachts.se
T +46 70 644 21 30

nellie-petersen
Nellie Petersen

Markedskoordinator Scandinavia
marketing@princessyachts.se
M: +46 70 644 21 51

seweryn-jaeger-sv_500x500px
Seweryn K. Jæger

Innkjøpere & Deler Salg
support@princessyachts.se

jesper-rohlander-sv_500x500px
Jesper Röhlander

Service Manager Sverige
jesper@princessyachts.se
M: +46 70 644 21 02

Kalle-Wallin
Kalle Wallin

Technical Aftersales
kalle@princessyachts.se

DET DANSKE KONTORET

peter-vinther-sv_500x500px
Peter Vinther

Managing Director Danmark & Salg
peter@princessyachts.dk
M: +45 40 10 18 84

Thomas-Lykke
Thomas Lykke

Sales Executive
thomas@princessyachts.dk
M: +45 40 24 18 84

seweryn-jaeger-sv_500x500px
Seweryn K. Jæger

Innkjøpere & Deler Salg
support@princessyachts.dk

Michael-schmidt-500x500
Michael Schmidt

Mekaniker
support@princessyachts.dk
T: +45 32 67 13 25

Veit-Kormannshaus-Krei
Veit Kormannshaus Krei

Mekaniker
support@princessyachts.dk
T: +45 32 67 13 25